Скейт-підсумки 2021 року
Що сталося в українському та світовому скейтбордингу за рік
2021 рік був насиченим на події в українській та світовій скейтборд-індустрії. У цій статті ми вирішили згадати та проаналізувати ключові моменти, які ми вважаємо значущими та підбити підсумки 2021 року. 
Double Triple Summer Fest
Цього року в Україні вперше були проведені змагання в рамках етапу світового кубку World Cup Skateboarding. WCS – відома серія змагань, що існує з 1994 року, до якої входять (або входили раніше) такі контести як Dew Tour (США), Pool Party (США), Simple Session (Естонія), Mystic Sk8 Cup (Чехія), Far' N High (Франція), O Marisquino (Іспанія) та багато інших. 
Напередодні міжнародної серії змагань у Києві було проведено відбірковий етап серед українських райдерів, перше місце в якому зайняв Костя Округін. Всього на World Cup Skateboarding пройшло 13 українських райдерів.
У підсумку кваліфікацію у WCS подолав Дмитро Гайдук, якій посів 18 місце в основному змаганні. Варто також відмітити райдерів, які показали гарний результат і дуже наблизилися до чвертьфіналу: це Саша Бурчак, Саша Грошевой та Віктор Колосніченко. 

Повні результати змагань можна подивитися за посиланням.
Фото: Мар'ян Береш
Чому це круто і важливо?
  • Спеціально для Double Triple Summer Fest було побудовано величезний дерев’яний скейт-парк (більше 2000 квадратних метрів) з окремими бетонними елементами.
  • У змаганнях взяли участь дуже сильні райдери зі світовими іменами: Матіас дель Оліо, Денні Леон, Джемі Матеу, Іван Монтейро, Рісо Туррі, Коді Локвуд. Загалом контест зібрав більше 50 закордонних гостей.
  • Суддями змагань також виступили закордонні гості, серед яких Пет Даффі - американский pro скейтер зі скейт-досвідом 30+ років, що один із перших почав робити трюки на рейлах, та Істок Шуматік (офіційний представник WCS у Європі). Україну серед суддів представляв Максим Білоус.
  • Змагання транслювались на більш ніж 70 країн
  • Призовий фонд скетборд-змагань – 7100 євро.
Фото: Мар'ян Береш
Girls Skateboarding Day
Фото: Геннадій Кравченко 
Вперше за всю історію українського скейтбордингу було проведено змагання Girls Skateboarding Day. Контест пройшов у парку на ВДНГ, а ініціатором проведення змагань була Тома Козіна. Участь взяли 7 скейтерок. Формат змагань та переможниці: game of skate – Еля Довзій, longest Ollie – Каріна Пархоменко, best trick on bank – Маргарита Арапін. Важливо сказати, що контест пройшов без підтримки держави або бізнесу. Все було зроблено силами скейтборд-ком’юніті. 
Тома Козіна – організатор івенту, а Макс Павленко, Максим Булка та Максим Білоус допомогли з призами, організацією та проведенням. Це був по-своєму крутий івент і маємо надію, що жіночі змагання у такому форматі стануть щорічною подією. Адже, наприклад, на Олімпійських іграх в категорії “Скейтбординг” серед 80 учасників – 40 місць (рівно половина) відводиться під дві жіночі категорії: 20 на парк і 20 на стріт. Важливо знати і розуміти, що жіночий скейтбординг визнано на рівні з чоловічим. 
Фото: Геннадій Кравченко 
Офіційне визнання скейтбордингу
Навесні 2021 року було прийнято Закон України «Про основні засади молодіжної політики". В ньому вперше в українській історії "вулична культура" стала офіційним терміном і частиною державної молодіжної політики. В документі офіційно згадується слово “скейтбординг” як окреме явище, а не як частина субкультури, вуличної культури чи чогось подібного. Чому це важливо? Якщо коротко, це означає, що відтепер програми і проєкти, які розвивають вуличні культури, куди відноситься і скейтбординг, можуть отримати офіційну підтримку на державному, регіональному та місцевому рівнях.
Фото: Геннадій Кравченко 
ВДНГ
У вересні відкрили довгоочікуваний бетонний парк на ВДНГ. Це був результат довгої кропіткої роботи протягом багатьох років. Свого часу цим питанням займалися різні ініціативні групи та активісти, відстоювали інтереси ком’юніті та скейтбордингу в цілому. І, нарешті, це сталось. Трохи пізніше схожий бетонний парк відкрили у Дніпрі, що теж було суперновиною. Парк на ВДНГ було побудовано у рамках президентської програми розвитку урбан-парків. За планом, наступного року мають побудувати мінімум 5 урбан-парків у різних містах України. Звучить круто, чекаємо на результат наступного року.
Світовий скейтбординг
Наші райдери почали частіше виїздити за кордон та брати участь у змаганнях міжнародного рівня. Наприклад, цього року на Simple Session (Таллінн, Естонія) Юра Коротун виграв «best trick» контест в мінірампі, а Богдан Порада зайняв 7 місце на Grand Skate Tour. 
Фото надав Юра Коротун
Якщо говорити про скейтбординг взагалі, то головна світова подія цього року - це скейтбординг на Олімпійських іграх. Звичайно, є різні погляди: хтось радіє, а комусь навпаки цей факт не подобається. Але це безумовно є історичною подією у скейтбордингу, яка точно вплине на світову індустрію.

І якщо ми вже заговорили про скейтбординг як вид спорту, то нагадаємо, що у світі на даний момент існує два офіційних рейтинги скейтбордистів.
Перший – це рейтинг організації World Cup Skateboarding. Він формується в залежності від виступів скейтерів на певних змаганнях, що входять до WCS. Список контестів щороку змінюється. Серед них стабільно є Simple Session, Mystic Sk8 Cup (Чехія), Far’n’High (Франція). Цього року, як ми вже згадували, контестом під егідою WCS був і Double Triple Fest у Києві, що дуже круто.

Другий – рейтинг за версією World Skate Organization. Як раз туди і входять Олімпійські ігри.
Фото: Мар'ян Береш
Де наші райдери в контексті цих двох рейтингів? На сьогодні результати такі: як ви самі бачили, наші скейтбордисти не представляли Україну на Олімпійський іграх цього року, тому у рейтингу WSO нас немає. Щодо рейтингу WCS, то інформація за цей рік на офіційному сайті ще не з’явилась. 
Остання таблиця на сайті – за 2019 рік. Серед 200 райдерів з наших там є Богдан Порада (101 позиція) і Юра Коротун (146 позиція). У 2020 змагань майже не було через Covid-19, а результати за 2021 повинні з’явитися незабаром.
Медіа
З’явився друкований скейтборд журнал «Одесский скейтбординг». На сьогодні було випущено 2 номери. За останній час друковані видання трохи змінюють своє призначення і трансформуються зі звичних друкованих ЗМІ у арт-об’єкти та предмети колекціонування. Хто ще не встиг придбати – рекомендуємо, примірників лишилось небагато. Одеський вайб та скейтбординг, як він є) Кому цікаво, як створювався журнал – клікайте.
А ще почав своє існування наш онлайн-журнал Zirka Magazine – сьогодні рівно місяць, як ми запустились. За цей час ми встигли випустити вісім матеріалів, серед яких декілька інтерв'ю, карта критих спотів, підбірка українських скейт-відео за 2021. Якщо у цьому підсумку зафіксувати цифри, то наша сторінка в IG на сьогодні має 302 підписники, а сайт відвідало 656 унікальних читачів.
Фото: Андрій Бояр
Висновок
2021 рік був активним роком для українського скейтбордингу. Відбулося багато важливих подій, які виглядають як новий виток. Маємо надію, що нам не здається, і підсумки наступного року це доведуть.

Пишіть нам про свої активності, діліться ідеями та побажаннями. Обіцяємо багато цікавих матеріалів та активностей наступного року. Ми тільки почали)

Дякуємо всім, що ви з нами. Цінуємо кожного.

From Kyiv with skate та з Новим роком!
Автори: Андрій Бояр, Максим Булка.