Українські скейт-відео за 2021
Останнім часом стало популярним поняття інстаграм-скейтбордингу. Більшість молодих скейтерів просто знімають трюки на телефон, швидко постять це в IG, збирають лайки та поспішають знімати далі. І цінність такого відео втрачається одразу після того, як запостили наступне. А довгі скейт-фільми – це те, що залишається назавжди. Ви запам’ятаєте, як ходили на прем’єру відео у вашому місті, зашазамите крутий трек, подивитесь на трюки, які райдери збирали цілий сезон, а то й більше.

А якщо ви катались і знімали такі відео самі – це взагалі інший рівень. Це процес, який має пережити кожен скейтер. Катання з друзями, пошук спотів, поїздки до інших міст та вайб, який ви можете передати таким самим скейтерам, як ви, поділитись з ними часткою чогось свого. І головне тут – не кількість лайків чи переглядів, а сам процес сторення та пережиті тоді емоції. Подивіться на скейт-відео під цим кутом і згадайте ваші улюблені фільми та частини.

Ми зробили підбірку українських скейт-відео, які були випущені у 2021 році. Я маю надію, що у 2022 така підбірка буде довшою. І якщо ви плануєте щось знімати, релізити чи просто хочете поділитись з нами ідеями – пишіть, ми завжди відкриті до співпраці!

А тепер let’s go:
Fusion Project – “Utopia”
Utopia – турове відео від української скейт-команди Fusion Project.
Матеріал знімався протягом 2019-2020 років, а у мережі відео з‘явилось у 2021.

Скейтери: Юра Коротун, Саша Богуш, Саша Смірнов, Сергій Шкварніков.
Монтаж: Сергій Шкварніков
Географія зйомок: Київ, Хмельницький, Афіни, Одеса, Львів, Івано-Франківськ, Житомир, Ужгород, Спліт.
Тривалість: 45 хвилин
Papa Power – “Беспризорник"
Відео київського скейтборд-бренду Papa Power, присвячене виходу колекції “Беспризорник” (читайте інтерв’ю з засновником бренду).

Максим Павленко: "Чому “Беспризорник”: більшість свого часу скейтери проводять на вулицях самі по собі, від цього й “беспризорные”. Справа не в тому, що я бачу нас якимись безхатьками, а в тому, що суспільство нас такими сприймає. Нас стає багато, у кожного різні долі. І виходить, що люди бачать нас антисоціальними маргіналами, які все руйнують, ламають та смітять. Але насправді це – привертання уваги до проблеми, щоб її помітили, обговорювали та ставало краще. Тому що я вважаю, що скейтбординг – це спорт королів”.

Знято протягом 2020 року.
Географія зйомок: Київ, Харків, Дніпро, Одеса та Кривий Ріг.
У мережі з’явилось у 2021.
Тривалість: 33 хвилини
ПРОСПЕКТ СКЕЙТБОРДИНГ - ПРОСПЕКТ SESSION PART 1
Київські хлопці з банди ПРОСПЕКТ та їхня друга повноцінна відеоробота.

Белоусов Артем: ПРОСПЕКТ SESSION: part 1 – це наша друга повноцінна відеоробота. В ній ми хотіли показати нові обличчя українського скейтбордингу, їхнє сьогодення та катання, само собою. Наше відео – про звичайних пацанів та їхнє ком’юніті, що з кожним днем стає все сильнішим.

Скейтери: Белоусов Артем, Величко Тимофій, Сидоренко Артем, Титаренко Леон
Камера: Белоусов Артем, Андрущенко Дмитро, Медведь Арсеній
Монтаж: Белоусов Артем
Київ/Одеса, 2021.

Серія відео MY PEOPLE
Серія коротких відео з міста Одеса.
«REMBER4L» by Sort Company
«REMBER4L» – це четвертий повнометражний напівдокументальний скейт-фільм від Sort Company із серії “REMBER”, своєрідний скейт-тур шістьма містами України. У фільмі присутні хлопці із Sort Company та багато друзів. Це лайфстайл та скейтбординг у чистому вигляді (опис відео взятий на каналі Sort Company).

Усі кадри зняті у 2020 році.
Прем’єра відбулася у 2021 в декількох містах України.
Тривалість: 43 хвилини.

PICTURE – P1
Єгор Самсонов: "PICTURE P1 – наш перший повноцінний скейт-фільм, зйомки якого тривали 19 місяців. Хотілося зробити щось нове для нинішнього українського скейтбордингу, починаючи з музики, і закінчуючи монтажем. У фільмі показано всю команду Picture. Кожен учасник має свій стиль катання. P1 знімався в Києві та Канаді, нашими друзями з Оттави. Це була дуже складна робота, ми неодноразово сварились, травмувались, але залишались друзями. Ми дуже раді, що фільм було знято".

P1: Іван Чернов, Єгор Самсонов, Денис Мокренко, Остап Юшковський, Лук'як Юшковський, Ілля Бельчанський, Артем Могильний, Jean-Christophe Cote, Іван Панасюк, Нікіта Федоренко. 
А також: Шевчик Ілля, Яценко Ілля. 
Знімали: Єгор Самсонов, Retraico, Роман Самойлов.
Тривалість: 16 хвилин
Київ/Оттава, 2021.

Автор статті: Андрій Бояр